Blog: Work and Travel USA part 2

3.7. se vydáváme na první americkou party, začínáme u známých z ČR na pokoji (venku se pít alkohol samozřejmě nemůže) a pak se  přemísťujeme do místního venkovního klubu. Není tu už tolik tlustých lidí, ale to je spíš díky tomu, že je zde více mezinárodních studentů.

 

 

 

 

 

Bohužel jak party rychle začala, tak i rychle skončila, protože ve 2 hodiny všechny kluby a hospody zavírají. Před klubem se strhla po chvíli bitka a po předchozím incidentu, kdy pár metrů od našeho ubytování zastřelili člověka, jsem se radši klidili na afterparty ke Kolumbijcům. Sergio nás pohostil, jen asi nečekal, že mu vypijeme zásoby na celý měsíc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Americký den nezávislosti měl být festival u řeky, ale spíš to byla pouť plná fast foodů, kterou doplňovaly vystoupení místních kapel. Nábřeží se naplnilo až k večeru a téměř každý měl svoji piknikovou židli. Na ohňostroj, který měl začínat v 21:30 jsme dorazili o pět minut dřív, ale v 21:27 bylo po něm a to co jsem viděl, tak máme v Telči lepší:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pátek a sobotu opět makáme a dokonce i přesčas, ale to jen díky neschopnosti našich team leaderů. V sobotu večer se domlouváme, že v neděli vyrazíme do zábavního parku v Hershey (Velké díky Martě za lístky!). Nabírá nás Abdulův kamarád s tradičním zpožděním a já během cesty opět obdivuji místní vozový park. Asi první věc co mě v USA doopravdy nadchla bylo Hershey. Začali jsme na vodních atrakcích (nejvíc mě baví surfová vlna) a pak se vyhecovali do téměř všech šílených atrakcí. Během krátkého deště jsme zvládli i ZOO. Super den, to chce prostě zažít!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V pondělí se vracíme opět do pracovní reality, kdy se dozvídáme, že máme různé day off a že kvůli tomu že jsme pár nemůžeme makat na stejném místě… (normálně pokud spolu začnou spolupracovníci chodit, tak obvykle jednoho vyhodí! WTF?) Během pár dní měníme kvůli nedorozumění práci. Pohovor klapl a začínáme se zaučovat. Čistější práce, široký výběr obědu zadarmo, bazén a fitko jako zaměstanecké výhody jsou fajn, ale o dolar míň na hodinu a pouze 6 hodin na den je doopravdy málo. Aspoň že jsou zde nějáké tips. Na novém pracovišti je převaha Maďarů, Rumunů a hispánců, tudíž level angličtiny ještě horší než od černochů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každopádně svobodná Amerika je už dávno minulostí a zůstali zde jen miliony nesmyslných norem, pravidel a omezení. Vtipně to ilustruje i protipožární opatření našeho Ihousu, který lze spustit pouhým vařením. Holky z Číny se už podruhé v týdnu nezapnuly ventilátor a během chvíle následovala evakuace a navíc dorazily 4 hasičská auta. Hasiči kvůli normám museli prozkoumat objekt, i když všichni věděli, že nehoří a odjeli.